Pradžia
Paslaugos
Galerija
Trinkelių klojimas
Naudinga informacija
Karjera
Kontaktai
MB "Donersta"
Trinkelių klojimas ir kiti statybos darbai
Naudinga informacija

Trinkelių gamyba

Grindinio trinkelė gaminama vibruojamojo presavimo būdu, automatizuojant gamybos procesą. Gaminama daug įvairių formų ir storio, skirtingų faktūrų betoninių grindinio trinkelių, naudojant priedus bei pigmentus, atsparius atmosferos poveikiui.


Atsparumas drėgmei priklauso nuo trinkelės sutankinimo. Tam naudojami cheminiai priedai.
Į betono trinkelės sudėtį atitinkamomis proporcijomis įeina cementas, granitas, žvirgždas, žvirgždo skalda, granito atsijos, smėlis.
 

Baltos dėmės trinkelių paviršiuje.

Trinkelių ir kitų aplinkos tvarkymo elementų pirkėjai kreipiasi į gamintojus dėl ant trinkelių dangos atsirandančių baltų dėmių. Tai nėra gamybos brokas. Galime tvirtai pasakyti, jog betono fizinėms ir cheminėms savybėms tai tikrai įtakos neturi. Pagrindinė priežastis baltosioms dėmėms atsirasti yra kalkių apnašos.

Ilgametė darbo praktika parodė, jog tai tikrai laikinas reiškinys. Tai atsitinka, kai lietaus vanduo, sandėliuojant gaminius, ištirpina ir išplauna kalkių nuosėdas į paviršių. Paklojus dangą, paprastai po vieno žiemos sezono dėmės išnyksta. Natūralu, jog atitinkančio visus aukščiausius reikalavimus cemento sudėtyje yra kalkių, be kurių cemento gamyba būtų negalima. Todėl nėra aukščiausios kokybės betono, kurio sudėtyje būtų tiek mažai kalkių, kad išvengtume baltųjų dėmių atsiradimo gaminių paviršiuje.

Kalcio hidratas, išgaravus vandeniui, reaguoja su ore esančiu anglies dioksidu ir kalcito pavidalu atsiranda trinkelių paviršiuje. Be jokios abejonės, tokių išbalimų mastas priklauso ir nuo mūsų atmosferos sąlygų. Taigi šios dėmės atsiranda ne dėl gamintojų kaltės.
 

Spalvinės dėmės

Kad būtų išgautas optimaliausias derinys, rekomenduojama kloti sumaišant kelių padėklų trinkeles. Tai patartina daryti, ypač jei rengiamasi kloti spalvotas trinkeles. Sumaišant kelių padėklų gaminius išvengiama spalvinių „dėmių“. Dėl tam tikrų detalių trinkelių spalva skirtinguose padėkluose šiek tiek skiriasi ir, jei išklosite jas nemaišydami, bus pastebima, kur yra vieno padėklo trinkelės, o kur kito.
 

Spalvų skirtumai

Gaminant betono gaminius iš natūralių užpildų, kartais galimi spalvų netikslumai. Jie yra techniškai neišvengiami ir neturi reikšmės betono gaminių praktinei vertei. Šviesumo skirtumai įprastai išsilygina naudojamą grindinį veikiant įprastam klimatui. Spalvotiems produktams mes naudojame tik aukštos kokybės patikrintus spalvų pigmentus.

Vis dėlto dėvėjimosi ir klimato poveikis bėgant laikui gali nulemti optinius pokyčius, pvz., spalvos ir struktūros. Šis efektas gali išryškėti, jei produktai bus iš dalies po stogu, iš dalies atviri aplinkos poveikiui. Taip pat reikia nepamiršti, kad, pvz., tos pačios programos grindinio trinkelės, tvoros elementai dėl skirtingų gamybos metodų ir veikiančios šviesos gali šiek tiek skirtis optinėmis savybėmis. Tačiau deramam bendram įspūdžiui pakenkta nebus.
 

Trinkelių priežiūra žiemą

„Šviežias“ betonas dar nėra visiškai atsparus tirpdančiajai druskai. Todėl sniego ir ledo dangą, jei ji susidaro per pirmuosius tris mėnesius po paklojimo, reikia pašalinti naudojant slidžią dangą naikinančias barstomąsias priemones. Ant ekologiško grindinio reikia barstyti tik slidžią dangą naikinančias priemones (ne barstomąją druską).


PradžiaPaslaugosGalerijaTrinkelių klojimasNaudinga informacijaKarjeraKontaktai